Powiatowe Targi Edukacji i Pracy w Pucku

W dniu 21.03.2017 r. w godz. 9.00 - 13.00 odbyły się Powiatowe Targi Pracy w hali Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego  w Pucku,  które zorganizowało  Starostwo Powiatowe w Pucku i Powiatowy Urząd Pracy w Pucku. 

 

W targach wystawiło się ponad 50 instytucji – szkół, pracodawców i urzędów pracy. Odwiedzający mogli m.in. sprawdzić się podczas symulowanej rozmowy o pracę, spróbować swoich sił na symulatorze spawania oraz wziąć udział w szkoleniach.

Celem targów była pomoc wszystkim osobom poszukującym własnej ścieżki edukacyjnej i drogi kariery zawodowej prowadzącej do znalezienia satysfakcjonującego zatrudnienia. Targi są także doskonałą okazją dla zaproszonych pracodawców by dotrzeć z ofertami pracy do osób spełniających ich oczekiwania oraz zaprezentowania oferty swoich firm.

Program targów obejmował m. in.:

  • oferty pracy w powiecie, województwie, kraju i za granicą,

  • szeroka oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży,

  • oferta edukacyjna dla dorosłych: kursy zawodowe, szkoły policealne, studia wyższe,

  • badanie predyspozycji zawodowych przez doradców zawodowych,

  • zajęcia warsztatowe z zakresu: sporządzania CV, autoprezentacji oraz skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych warsztat dotyczący wyboru szkoły zawodowej i wiążący się z tym przyszły zawód,

  • oferty praktyk zawodowych i staży,

  • preselekcje i prezentacje nt. relacji: szkoła – rynek pracy.

Powiatowe Targi Pracy i Edukacji  zostały objęte patronatem  medialnym  przez  Dziennik  Bałtycki, Radio Kaszebe    i Bałtycką Telewizję.

Targi_Edukacji_i_pracy-7-Kopiowanie
Targi_Edukacji_i_pracy-7-Kopiowanie
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom