Spotkanie sieci doradców edukacyjno – zawodowych

W dniu 29.05.2019r. o godz. 10.00 w PCKZiU w Pucku odbyło się spotkanie sieci doradców edukacyjno – zawodowych zorganizowane przez powiatowego koordynatora ds. doradztwa zawodowego Justynę Thiel. Współorganizatorem spotkania był również PUP w Pucku w ramach przedsięwzięcia „Doradź mądrze”. Na spotkaniu przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku – Oddział w Wejherowie zaprezentował przepisy na temat zatrudniania pracowników młodocianych, wykonywania pracy przez pracowników młodocianych w wakacje oraz zatrudniania pracowników młodocianych posiadających orzeczony stopień niepełnosprawności. Przedstawione zostały również wnioski wypracowane  podczas Targów Edukacji i Pracy w Pucku 21.03.2019r.      w ramach warsztatów metodą Word Cafe odbywających się pod hasłem: Jakie działania możemy podjąć aby rozwijać kompetencje kluczowe potrzebne na rynku pracy?

Ponadto  nauczyciele - doradcy zawodowi: J. Thiel i E. Koss Wrosz przeprowadziły szkolenie na temat:

  1. Escape room jako inspirujące narzędzie w doradztwie edukacyjno – zawodowym

  2. Wykorzystywanie nowoczesnych technologii na zajęciach doradztwa edukacyjno – zawodowego – tworzenie quizóww aplikacji kahoot.it

Pani Iwona Domachowska (Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego       w Pucku) omówiła rekrutację do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Pucki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w spotkaniach sieci doradców edukacyjno – zawodowych    w Powiecie Puckim oraz informatory dla uczniów klas VIII/III Gim. , które można wykorzystać podczas prowadzenia zajęć grupowych z doradztwa.