Pomorski Dzień Przedsiębiorczości w Powiecie Puckim

Zgodnie z danymi uzyskanymi z Powiatowego Urzędu Pracy w Pucku informuję, że   w powiecie puckim w Pomorskim Dniu Przedsiębiorczości 19.11.2020 brały udział 92 osoby (młodzież szkół ponadpodstawowych z powiatu), oprócz tego na FB odbiorców było 1335.

W ramach Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości udostępniony był dla uczniów  oraz nauczycieli film edukacyjny „Jestem kreatywny, będę przedsiębiorczy, czyli przedsiębiorczość w cenie” przygotowany przez pracowników PUP Pucku oraz interaktywny quiz „Olimpiada przedsiębiorczości”. Uczniowie, którzy wzięli udział w quizie mogli zdobyć nagrody. Nagrodę główną ufundował Starosta Powiatu Puckiego Jarosław Białk i zdobył ją uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Pucku Maksymilian Ciskowski, uzyskując 100% prawidłowych odpowiedzi w najkrótszym czasie.

Natomiast dla uczniów PCKZiU w Pucku oraz PZS w Kłaninie, którzy najszybciej rozwiązali test jednak nie uzyskali wymaganego pułapu 100% odpowiedzi poprawnych nagrody pocieszenia ufundował Powiatowy Urząd Pracy w Pucku.

W związku z panującą obecnie sytuacją epidemiologiczną nagrody przekazane zostały do sekretariatów szkół, do których uczęszczają uczniowie z prośbą o poinformowanie zainteresowanych o możliwości odbioru nagrody.

Linki do prezentacji i quizu, który będzie aktywny do 25.12.2020r. można znaleźć na stronie internetowej  www.doradztwopuck.pl   Można je wykorzystać do prowadzenia lekcji online z przedsiębiorczości i doradztwa zawodowego.

 

            Powiatowy koordynator ds. doradztwa zawodowego w Pucku Justyna Thiel